adwokat toruń

Misja adwokatury. Apel o jej poszanowanie!

Kancelaria

Misja adwokatury. Apel o jej poszanowanie!

Dzień 1 lutego 2016 roku, jeden z wielu telefonów, ale jednak inny.

– Kancelaria adwokacka w Toruniu adwokat Tomasz Gruza słucham?

– Dzień dobry, z tej strony Jan Kowalski (dane zmienione celowo), czy mogę mieć prośbę by Pan mnie nie odrzucał zanim nie skończę?

– Nie rozumiem?

– Proszę by Pan Mecenas mnie wysłuchał zanim mnie zbędzie?

Hmm, to mnie zaciekawiło. Z Panem Janem odbyłem kilkudziesięciu minutową rozmowę i okazało się, że Pan Jan ma problem z komornikiem, który egzekwuje kredyt wyłudzony na dane osobowe Pana Jana. Pomyślałem, sprawa łatwa i przyjemna, ale jednak przyjemna nie była. Pan Jan jest mieszkańcem jednego z bloków na toruńskim „Rubinkowie”, mieszka na trzecim piętrze w bloku bez windy. Niestety Pan Jan jest przez chorobę kręgosłupa  uziemiony w mieszkaniu i tu jest problem, który chcę poruszyć.

W dniu dzisiejszym, tj. 2 lutego 2016 roku udałem się do miejsca zamieszkania klienta, by  przejrzeć dokumenty i porozmawiać o prowadzeniu sprawy. Z informacji uzyskanych od Pana Jana dowiedziałem się, że barierą dla Pana Jana nie są pieniądze, ale inwalidztwo i podejście kancelarii, do których dzwonił szukając pomocy. Okazało się, że telefon do mnie był ósmym, wcześniej nikt nie chciał się zgodzić na „wizytę domową”.

logo-adwokatury-www-adwokat-torun-infoKoledzy i Koleżanki Adwokaci pamiętajcie art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze stanowi, że  Adwokatura powołana jest do udzielania pomocy prawnej, współdziałania w ochronie praw i wolności obywatelskich oraz w kształtowaniu i stosowaniu prawa”. Proszę nie lekceważcie osób takich, jak Pan Jan, każdy musi dostać naszą pomoc!

Żonie Pana Jana dziękuję za pyszną szarlotkę 🙂

One thought on “Misja adwokatury. Apel o jej poszanowanie!

Dodaj komentarz