adwokat Toruń rowód

Dlaczego rozpadło się małżeństwo?

Kancelaria

Dlaczego rozpadło się małżeństwo?

Część pierwsza.

Ten artykuł jest dla tych, których małżeństwo nadal trwa i ma na celu pokazanie, co może prowadzić do jego upadku. Jest również dla tych, którzy już są stanu wolnego (z odzysku), bo mimo początkowych zaprzeczeń, większość i tak z czasem buduje nowe związki.

Zaznaczam, że nie jestem psychologiem, seksuologiem, ani parafialnym specjalistą od rodziny, a moje przemyślenia to jedynie efekt ilości rozwodów przeprowadzonych przez lata praktyki.

adwokat Toruń rowód

Zaznaczam, ten artykuł jest inny niż dotychczasowe, nie ma w nim wiedzy fachowej, a jedynie przemyślenia własne.

Czym jest związek (małżeństwo albo konkubinat)?

Relacją opartą na potrzebie rozumienia,  na kompromisie, na pomocy, na osiąganiu celu z poświęceniem, na udanym seksie, na byciu sobą.

I tu pierwsza sprzeczność –kompromis a bycie sobą.

No dobra, to przykład:

Jedno z was trenowało i trenuje jazdę konną, a drugie boji się koni i woli te mechaniczne. Gdzie bycie sobą – nie podejdę do konia, nie wejdę do stajni. Kompromis – nawet, jak będziesz mieć trening w godzinach 21-23 trzy razy w tygodniu w dni powszednie możesz na mnie liczyć, zawiozę cię i odbiorę. Jak będziesz mieć zawody, będę nakonie-www-adwokat-torun-info nich, zrobię zdjęcia, wyślę je na FB, jak zdobędziesz nagrodę na zawodach, będę pierwszą osobą, która będzie szczęśliwa z tego tytułu.

Takie podejście nie wiele kosztuje (gorzej, jak to ma być własny koń – kosztowne), a daje poczucie drugiej stronie wsparcia w czymś co jest dla niej ważne i pozwala jej się odprężyć, zrelaksować i podbudować swoją wartość. Dla drugiej osoby to niewielkie poświecenie, a z drugiej strony, jest ta świadomość, że moja druga połówka jest bezpieczna i nie kombinuje nic na boku (haha tylko bez przesady, żeby nadmierna kontrola nie wyszła).

Oczywiście zaraz ktoś powie:

– a mój mąż niby chodził na karate, a faktycznie do kochanki;

– a moja żona chodziła na fitness i tam poznała trenera kochanka;

pair-777044_960_720-www-adwokat-torun-infoTak, ale jak ta osoba by była spełniona w związku to kochanka, czy kochanek nie byliby potrzebni. Tu dla panów przestroga, smutna kobieta szybko wielu pocieszycieli znajdzie i może w chwili słabości się ulec. Na potwierdzenie tej tezy, zrobiłem kiedyś eksperyment. Eksperyment polegał na tym, że jednocześnie z dwóch różnych komputerów zalogowałem się na tym samym czacie towarzyskim, jeden nick był „załamany 26”, a drugi „smutna 26”. W efekcie godzinnej obecności na czacie, zainteresowanie panów w stosunku do „smutna 26” wyniosło ponad 80 osób, a „załamany 26” pozostał sam. Wniosek, nie pozwalajcie swoim kobietom, by czuły się smutne i zaniedbane.

Dla pań też rada, facet nie skoczy w bok jeśli będzie czuć, że wam na nim zależy, ale ten temat rozwinę dalej.

C.D.N.